Меню
company logo
ХНЕУ ім. С. Кузнеця

Науковий гурток

Науковий студентський гурток

“Методи інтелектуального аналізу даних”

Основна діяльність учасників гуртка – розроблення програми спільних досліджень у рамках реалізації окремих наукових проектів, обговорення плану спільних онлайн-конференцій та семінарів; проведення наукових дискусій щодо теоретичних та емпіричних проблем щодо використання сучасних інформаційних технологій в освіті та в рамках глобальної пандемії.

Учасники гуртка приймають участь у науково-практичних конференціях, публікують свої наукові розробки у вітчизняних та міжнародних виданнях. Також студенти активно беруть участь у відкритих лекціях, майстер-класах, конференціях, мітингах, виставках, конкурсах робіт та інших науково-практичних суспільних заходах, презентуючи власні здобутки та поглиблюючи досвід наукового спілкування.

В результаті роботи наукового гуртка реалізується поглиблення знань студентів щодо інноваційних методів та технологій в навчальному процесі, направлених на інтеграцію науки і практики. Учасники гуртка отримують досвід використання інноваційних методів та технологій у вищих навчальних закладах в сучасних умовах, отримують практичні навички використання програмних та технічних інструментів задля забезпечення повноцінного та всебічного навчання в сучасних умовах.


Здобувачка вищої освіти за освітньою програмою “Інформаційні системи та технології” першого (бакалаврського) рівня 4 року навчання Зобова А.М. стала переможцем І туру Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі спеціальності 126 “Інформаційні системи та технології” ХНЕУ ім.С.Кузнеця у 2023-2024 н.р.


Звіт про роботу наукового гуртка “Методи інтелектуального аналізу даних”

за 1 семестр  2023 – 2024  навчального року

Звіт-про-роботу-НГ-каф_ІКТ_1-семестр_23_24


У період з 7 листопада 2023 року по 17 листопада 2023 року учасники наукового гуртка прийняли участь в заходах програми “Дні кар’єри 2023”.

7 листопада, тема: “Планування карʼєри”

Спікер: Людмила Єнгибарян, Educational manager у LOGITY

10 листопада, тема: “Як отримати перший досвід роботи”

Спікер: Алла Макаренко, маркетолог проєкту Kabanchik.ua

14 листопада, тема: “ DevOps: про все й одразу “

Спікер: Андрій Бондар, Senior DevOps Engineer у SoftServe

Спікер: Марія Ткаченко, Lead of Talent Success Lead у SoftServe

15 листопада, тема: “Використання штучного інтелекту задля ефективнішого навчання”

Спікер: Олекій Леуненко, Lead Talent Development Specialist EPAM

17 листопада, тема: “Креативність в навичках: рушійний мотор успіху”

Спікер: Марина Максімова, People Advisory Specialist EPAM


План роботи гуртка “Методи інтелектуального аналізу даних” на 2023 – 2024 навчальний рік

План_НГ_ІКТ_2023_2024


ЗВІТ

про діяльність студентського наукового гуртка

“Методи інтелектуального аналізу даних” на 2022 – 2023 навчальний рік

Звіт_науковий-гурток-_2022_2023


В травні – червні 2023 року студентки 3 курсу ОП “Інформаційні системи та технології” Петрова Олена та Зобова Аліса прийняли участь у науково-дослідних роботах кафедри інформатики та комп’ютерної техніки:

Петрова Олена – колективна кафедральна НДР “Сучасні технології обробки даних в інформаційних та інформаційно-комунікаційних системах”. Розділ “Особливості функціонування системи ситуаційних центрів в умовах надзвичайних ситуацій”.

Зобова Аліса – договірна кафедральна НДР “Розробка методів нейромережевої класифікації об’єктів на статичних зображеннях”. Розділ “Аналіз існуючих методів виявлення та класифікації об’єктів на цифрових зображеннях”.


У лютому – квітні 2023 року учасники наукового гуртка приймали участь у наукових конференціях:

1. Студент 4 курсу Долгий Артем прийняв онлайн участь у Круглому столі (вебінарі) “Запобігання виникненню надзвичайних ситуацій, реагування та ліквідація їх наслідків”, 23 лютого 2023 року, м. Харків.

2. Студенти 4 курсу Ушкац Микита та Луніна Марина прийняли онлайн участь у конференції “Комп’ютерні інтелектуальні системи та мережі (КІСМ-2023)”, 21-23 березня 2023 року на базі Криворізького національного університету.

3. Студентка 4 курсу Колодочка Валерія прийняла онлайн участь у XIV міжнародній науково-практичній конференції “Сучасні проблеми моделювання соціально-економічних систем”, Братислава – Харків, 6-7 квітня 2023 року. 4.      Студентки 4 курсу Лазебник Марія та Чернішенко Марія прийняли онлайн участь в конференції “Стан, досягнення та перспективи інформаційних систем та технологій», 20-21 квітня 2023 року на базі навчально-наукового інституту комп’ютерних систем та технологій Індустрія 4.0 Одеського національного технологічного університету.


06 березня 2023 р. у першому етапі Хакатону для українських студенток SheBuilds Ukraine Hackathon взяли участь здобувачки бакалаврського рівня спеціальності 126 “Інформаційні системи та технології” факультету інформаційних технологій. Команда дівчат TECH LADY у складі Олени Петрової, Поліни Федосової, Валерії Колодочки та Вікторії Піскунової представили ідею проєкту “Rebuild progress tracker app”, яка полягає в розробці застосунку для відстеження процесу реконструкції та відбудови зруйнованих в Україні об’єктів.


У період з 17.10. до 17.11. 2022 року учасники наукового гуртка відвідували відкриті онлайн лекції в рамках Днів кар’єри від провідних ІТ компаній, зокрема ЕРАМ Systems, G5 Games, Techstack, Intellias тощо.

Провідні фахівці компаній розповідали осбливості роботи бізнес-аналітиків, як ними стають і які у них перспективи зростання, розглядались питання комерційної розробки ігор: очікування та реальність, надавали корисні поради щодо побудови кар’єрного роадмепу, розповідали про особливості старту кар’єри в IT: резюме, пошут роботи, співбесіду.

Спікери розповідали здобувачам вищої освіти щодо процесу пошуку роботи під час війни в Україні. Взаємодія зі студентами була палкою, безліч питань та уточнень, ґрунтовні пояснення та обговорення, дуже продуктивний та необхідний майбутнім фахівцям контент.


План роботи гуртка “Методи інтелектуального аналізу даних” на 2022 – 2023 навчальний рік

План_НГ_ІКТ_2022_2023


ЗВІТ

про діяльність студентського наукового гуртка

“Методи інтелектуального аналізу даних” на 2021 – 2022 навчальний рік

Звіт_науковий-гурток_2021_2022


16 листопада 2021 року учасники наукового гуртка відвідали відкриту онлайн лекцію в рамках Дня кар’єри від компанії Telesens. Провідні фахівці компанії розповіли, хто такі бізнес-аналітики, як ними стають і які у них перспективи зростання, показали існування soft skills, без яких не стати бізнес-аналітиком та з чого розпочати свій старт. Взаємодія зі студентами була палкою, безліч питань та уточнень, ґрунтовні пояснення та обговорення, дуже продуктивний та необхідний майбутнім фахівцям контент. Учасники гуртка продовжили своє обговорення поза лекцією).


4 листопада 2021 року учасники Наукового студентського гуртка відвідали відкриту онлайн лекцію від провідних фахівців IT компанії Epam Epam_Data analytics Day «Data Engineer: required skills, typical tasks and tools for their implementation», яка проводилась в рамках Тижнів науки. Спікери Andrii Savatieiev, Serafyma Babich, Kateryna Bessonova доповіли щодо методів аналізу даних та специфіки роботи з даними при заміщені посади Data Quality Engineer. Студенти були зацікавлені, задавали додаткові питання, які стосувались необхідних навичок та знань в галузі аналізу даних. Доповідаючи запросили студентів долучатися до майбутніх заходів від міжнародної компанії Epam та запропонували ознайомитись із вимогами, необхідними для продовження навчання з подальшим працевлаштуванням у їх компанії.


План роботи гуртка “Методи інтелектуального аналізу даних” на 2021 – 2022 навчальний рік

Протокол_2

ЗВІТ

про діяльність студентського наукового гуртка

“Інноваційні комп’ютерні технології в освіті” за 2020-2021 навчальний рік

Звіт-наукового-гуртка_2021